Bezpieczeństwo podczas ścinania drzew

Wycinka drzew oprócz tego, że jest tematem kontrowersyjnym, jest również czynnością wymagającą doświadczenia i skupienia. Tylko firmy posiadające przeszkolonych ludzi mogą to wykonać. A jak to się odbywa w praktyce pod katem bezpieczeństwa? Przypatrzmy się temu.

Ścinanie drzew i aspekty bezpieczeństwa

ścinanie drzew w WarszawieKażdorazowe ścinanie drzewa wiąże się z ryzykiem uszczerbku na zdrowiu. Aby tego uniknąć, należy stosować się do bardzo ważnych zasad. Najważniejszą z nich jest to, ażeby zabezpieczyć dobrze teren, na który ma upaść drzewo oraz spadające konary. Jest to dla dobra osób trzecich i przypadkowych przechodniów. Zabezpieczanie terenu jest ważne, ale jeśli chodzi o ścinanie drzew w Warszawie ważne jest także to, aby pracownik mógł to zrobić w sposób bezpieczny, aby sobie nie zrobił krzywdy. W tym celu warto jest użyć podnośnik koszowy. Dzięki temu najpierw będą obcinane gałęzie. Osoba ścinająca musi je wybrać rozsądnie. Tak, ażeby nie spadły mu one na głowę i żeby mógł swobodnie trzymać pilarkę. Jeśli chodzi o narzędzia służące ścinaniu drzew, one również mają ogromne znaczenie. Piły oraz siekiery nie mogą być tępe. Najlepsza w tym okazuje się być dobra piła łańcuchowa znanej marki i wysokiej klasy. Siekiera będzie przydatna do podcinania. Aby bezpiecznie używać te narzędzia nie wystarczy doświadczenie. Trzeba mieć również odpowiednią odzież ochronną. Tutaj zaliczyć można między innymi kask będący ochroną głowy podczas spadających konarów, okulary ochronne, dzięki którym trociny nie będą drażnić oczu, rękawice i obuwie ochronne.

Przydatne mogą się okazać tez słuchawki wygłuszające. Dobrze wiemy o tym, że ścinanie drzew przy użyciu piły wydziela ogromny hałas. Warto, aby pracownik zainwestował również w dobry kombinezon. Dzięki takiej ochronie można bezpiecznie zająć się ścinaniem drzew.