laser

Jak działa nowoczesna wycinarka laserowa?

Aby uniknąć wad fabrycznych produktu końcowego, konieczne jest właściwe obrobienie używanych surowców. Tylko w ten sposób bowiem, można zapobiec wystąpieniu różnego typu błędów. Ważne jest jednak, by wykorzystywać jedynie najnowocześniejsze maszyny do obróbki.

Zalety wycinarki laserowej fiber

laserWszystkie surowce, które są użyte podczas produkcji, muszą być we właściwy sposób obrobione. W przeciwnym wypadku bowiem, może to doprowadzić do wielu błędów i niedoróbek, jeżeli chodzi o produkt finalny. Do obróbki warto wykorzystywać jedynie najnowocześniejszy sprzęt, taki jak fiber laser. Ta wycinarka laserowa od tych standardowych, różni się przede wszystkim zupełnie innym sposobem emitowania laserowej wiązki. Zamiast systemów zwierciadeł, wykorzystuje ona światłowód, dzięki czemu wiązka jest znacznie bardziej skoncentrowana. Z jednej strony pozwala to na znaczne ograniczenie czasu obróbki, nawet o kilkadziesiąt procent. Z drugiej zaś, sprawia, że obróbka jest znacznie bardziej dokładna. Wyróżnikiem wycinarek laserowych Fiber jest to, że pozostawiają one idealnie równe krawędzie ciecia. Co ciekawe, nie są one praktycznie do osiągniecia, biorąc pod uwage tradycyjne wycinarki laserowe. Najważniejsza jednak zaletą takich wycinarek jest fakt, że pozwalają one skrócenie czasu obróbki. To zaś bezpośrednio przekłada się na ograniczenie kosztów obróbki, gdyż trwa ona krócej więc potrzeba do niej mniejszych ilości energii. Wszystko to jest powodem, że wycinarki wykorzystujące laser Fiber są obecnie tak bardzo popularne.

Wycinarki laserowe obecnie są jedynymi z częściej używanych urządzeń do obróbki. Na przestrzeni ostatnich lat zmieniły się jednak sposoby, które wykorzystują te urządzenia do emitowania wiązki laserowej. Wpływa to pozytywnie na prace tych maszyn do obróbki.