Jak działa system parkingowy liczący wolne miejsca?

 

Jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym i według wielu specjalistów nie ma co do tego wątpliwości. Wolny czas w weekendy spędzamy bardzo często w galeriach handlowych robiąc zakupy. Często jako środek transportu wybieramy samochód. Dzisiejsze centra handlowe posiadają bardzo rozbudowane parkingi, które bez specjalnych systemów zarządzających nie byłby w stanie normalnie funkcjonować. 

System liczący wolne miejsca na parkingu

sprawdzony system zajętości miejsc parkingowychJadąc do centrum handlowego samochodem podczas wjeżdżania na parking możemy zaobserwować specjalne tablice informujące nasz o wolnych miejscach na danych poziomach parkingu. Dla wielu administratorów tak wielkich galerii sprawdzony system zajętości miejsc parkingowych jest bardzo ważnym systemem. Wiele osób zastanawia się jak taki układ funkcjonuje? Zasada działania jest bardzo prosta i zbudowana jest z kilku ważnych elementów. Po pierwsze komputer całego systemu to on zbiera informacje i wysyła sygnały do tablicy wyświetlającej informacje i ilości wolnych miejsc parkingowych. Nad każdym miejscem parkingowym jest specjalna czujka wysyłająca ciągle wiązki pod czerwieni. W momencie gdy sygnał zostaje przerwany do jednostki głównej wysyłany jest sygnał a dane o miejscach parkingowych mogą zostać zaktualizowane. Natomiast w momencie gdy samochód opuszcza miejsce parkingowe wiązka odzyskuje pełną długość i miejsce zostaje zwolnione. Wbrew pozorom system zasada działania systemu jest bardzo prosta.

Bez tego typu udogodnień orientacja na terenie parkingu galerii handlowych byłaby bardzo utrudniona. Dzięki wyświetlanym na tablicy ciągle aktualizowanym informacją kierowcy korzystający z parkingu są w stanie szybciej podjąć decyzję na który poziom parkingu należy się udać w celu znalezienia wolnego miejsca parkingowego.