Laserowa depilacja włosków

Posiadanie włosów pod pachami jest postrzegane jako zaniedbanie swojej higieny, szczególnie w przypadku kobiet. Ponadto na włosach gromadzą się bakterie, powodujące nieprzyjemny zapach, więc trzeba je regularnie usuwać.

Charakterystyka laserowego usuwania owłosienia

wrocław - laserowe usuwanie owłosienia u kobietWłosy pod pachami, które nie są golone, mają dość sporą długość i mało estetycznie wyglądają. Golenie ich jednorazową maszynką niesie ze sobą ryzyko podrażnienia. Mamy też do wyboru specjalne kremy do depilacji, plastry z woskiem, albo depilator elektryczny. Jednak te metody trzeba co jakiś czas powtarzać, bo włoski szybko odrastają. Jeżeli chcemy raz na zawsze pożegnać się z owłosieniem skóry, to warto się wybrać do miasta Wrocław – laserowe usuwanie owłosienia u kobiet prowadzone jest tu przez wyspecjalizowanych pracowników salonów kosmetycznych. Jest to całkowicie bezbolesny i bezpieczny zabieg, ponieważ wiązka lasera działa bezpośrednio na włoski i ich cebulki. Ponadto moc działania lasera jest bardzo niewielkie i nie jest w stanie uszkodzić skóry, ani tkanek znajdujących się pod nią. Najpierw musimy się umówić na wizytę w salonie i odbyć rozmowę z kosmetologiem, który ustali, czy występują w naszym wypadku jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Na laserowe usuwanie owłosienia musimy przyjść z ogoloną już skórą, gdyż wypalanie włosków, które już odrosły, może być niekomfortowe. Laser jest kierowany bezpośrednio na miejsce, gdzie wyrasta włos i znajduje się cebulka. W taki sposób szybko i łatwo pozbędziemy się owłosienia.

Zabieg laserowego usuwania włosków trzeba powtórzyć od jednego do nawet kilku razy w celu zlikwidowania wszystkich włosów. Blondynki mają genetycznie cieńsze włosy, więc mogą wykonać mniej zabiegów, a brunetki mają grube włosy, więc muszą poddać się większej ilości zabiegów.