O czym pamiętać przy montażu okna?

Montując okno, powinno się należycie wyposażyć nie tylko w potrzebne do tego sprzęty, ale również i wiedzę. Jeśli samemu nie chce się podejmować takiego zadania. To najlepiej jest wynająć do tego odpowiednią ekipę montażową. To właśnie ona zapewni profesjonalny i skuteczny montaż okna. Z własnej strony powinno się tylko pamiętać o listach przyokiennych.

Czy warto montować listwy okienne?

listwy przyokienneListwy przyokienne są często intuicyjnie montowane wraz z oknem, jednak mało kto zastanawia się jakie zadania mają owe listwy. Nie są niezbędne w montażu okna, jednak ich obecność zapewnia wysoką szczelność okna. Od dołu może dojść do przenikania zimna, wiatru czy wilgoci. Listwa znajdująca się w tym miejscu zapobiega temu. To nie tylko korzystne ze względu ekonomicznych, ale również estetycznych. Bez listwy tynk pod oknem zaczyna pękać. Dzieje się tak, gdyż w domu jest za dużo wilgoci, lub na tynk wpływają różne negatywne warunki atmosferyczne. Nie wygląda to dobrze, a dodatkowo rozszczelni okno. Jeśli od początku korzysta się z danej listwy przyokiennej, to można być spokojnym o trwałość tynku. Dodatkowo listwa dobrana kolorystycznie do okna nadaje mu świetny wygląd. Tylko dzięki temu okno i całe jego obramowanie jest estetyczne i rewelacyjnie się prezentuje. To wyjątkowo rozsądna inwestycja, zwłaszcza że same listwy nie należą do najdroższych, zwraca się w długowieczności okna, które w innym przypadku byłyby szybko do wymiany.

Listwy przyokienne to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce zamontować okno w sposób trwały i bezpieczny. Okno lepiej wygląda, jest szczelne, a dodatkowo nie ma problemu z pękającym tynkiem, niezależnie od pogody. To świetne inwestycja, która można wprowadzić samemu w już wstawionym oknie, lub zaproponować ekipie budowlanej i wręczyć im takie listwy.