Okulary robocze z atestem

Warsztatowe okulary ochronne były niezbędnym elementem ubioru roboczego podczas pracy w warsztacie. Opiłki obrabianych części mogły bardzo uszkodzić oczy, zwłaszcza metalowe wióry i drewniane drzazgi, więc nikt nie ważył się owego nakazu złamać odkąd tam pracowałem. Jednak nasze okulary pozostawiały czasem wiele do życzenia, głównie na polu wytrzymałości.

Wytrzymałe okulary do pracy

okulary ochronneByły to modele głownie najtańsze, gdyż kierownictwo stawiało głównie na ich ilość a nie na jakość, więc były one wymieniane przez nas dość często. Jednak coraz częściej zaczęliśmy z kolegami rozmawiać o zakupie własnych okularów, gdyż porządne i wytrzymałe okulary ochronne z atestem wytrzymałości mogły znieść znacznie cięższe warunki niż nasze, nie odnosząc przy tym żadnych uszkodzeń. Jeden z kolegów z pracy od dłuższego czasu używał tych samych okularów, które na co dzień służyły mu podczas meczy asg, i to od niego postanowiliśmy zasięgnąć informacji. Okulary które nam polecił nie przypominały modeli które używaliśmy do tej pory. Przede wszystkim, zakrywały one oczy całkowicie i jednocześnie ciasno przylegały do twarzy, dzięki czemu nie było możliwości by odpryśnięty kawałek obrabianego metalu dostał się pod okulary i spowodował wypadek. Okulary te miały bardzo wysoki atest bezpieczeństwa, gdyż pierwotnie przeznaczone były dla wojska i miały służyć do ochrony oczu przed odłamkami.

Po testach w warunkach warsztatowych stwierdziliśmy, iż nic w naszym warsztacie nie jest w stanie ich uszkodzić, a przynajmniej nie w tym stopniu co zwykłych, tanich modeli. Odkąd zaczęliśmy używać porządnych okularów, poleconych przez kolegę, niemal cotygodniowa wymiana nie była już potrzebna, a jakiekolwiek wypadki praktycznie przestały się zdarzać podczas używania okularów.