Poręczny odkurzacz bezprzewodowy

Od kiedy pamiętam, nigdy nie lubiłem wykonywać obowiązków domowych, a moją największą zmorą zawsze było odkurzanie. Czasem musiałem poświęcić dobrych kilkanaście minut, żeby rozplątać kabel zasilający i schować go do pojemnika odkurzacza, ponieważ mechanizm wciągający kabel zwykle psuje się jako pierwszy.

Wypróbowałem urządzenie marki Nilfisk

nilfisk handy 2-in-1Niedawno, za namową mojej narzeczonej, kupiłem odkurzacz marki nilfisk handy 2-in-1, który diametralnie zmienił moje podejście do odkurzania. Jest to poręczne urządzenie bezprzewodowe, które zajmuje mało miejsca – można je bez problemu przechowywać w szafce, ma ono zaledwie 110 centymetrów wysokości. Jego największym atutem jest to, że pojemnik na kurz może służyć także jako mały odkurzacz ręczny, do czyszczenia stołu, szafek, regałów, zakamarków sof i kanap, a także do odkurzania auta. W zestawie, wraz z dwoma odkurzaczami, jest dołączony zestaw wymiennych końcówek, z małą, okrągłą oraz szczelinową szczotką. Dzięki funkcji Grab and Go odkurzacz jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu ze stacji ładującej, nie wymaga on dodatkowych przygotowań. Urządzenie jest zasilane baterią litowo – jonową, czyli taką, jaka jest stosowana w nowoczesnych smartfonach. Baterie o strukturze litowo – jonowej cechują się stosunkowo krótkim czasem ładowania i długim czasem pracy. Bardzo przydatnym gadżetem jest oświetlenie zamontowane na ssawce do podłogi. Pozwala ono na dokładne odkurzenie ciemnych miejsc, na przykład pod stołem czy łóżkiem. 

Pojemnik na kurz oraz filtr wielokrotnego użytku można myć wodą pod kranem, trzeba go tylko dobrze osuszyć przed ponownym użyciem. Moc ssania odkurzacza Handy 2-in-1 jest porównywalna do urządzeń zasilanych energią elektryczną z domowej sieci. Urządzenie to skutecznie zbiera wszelkie zanieczyszczenia.