Skuteczna poduszka antywstrząsowa

Głównym zadaniem każdego rodzica, po urodzeniu noworodka jest zapewnienie bezpieczeństwa jego główce, dlatego też na pomoc przybywają poduszki antywstrząsowe. Poduszki antywstrząsowej nie może więc zabraknąć w żadnej wyprawce, gdyż działa ona w szczególności w pierwszych miesiącach życia dziecka. W jakich sytuacjach tego typu poduszka się sprawdza? 

Kiedy stosuje się poduszkę antywstrząsową?

poduszka antywstrząsowa minkyW przypadku najmłodszych dzieci poduszka antywstrząsowa niweluje wstrząsy, szczególnie podczas jazdy samochodem. W takich przypadkach poduszka antywstrząsowa minky jest niezbędna. Dzięki niej mamy pewność, że nasz maluch będzie miał odpowiednio podtrzymaną główkę podczas jazdy, gdyż niemowlęta po urodzeniu przez pierwszy okres nie są w stanie unieść ciężaru własnej główki. Dzieje się tak nawet do czwartego miesiąca życia, więc tego typu poduszki są bardzo ważne. Inwestując w nie możemy uniknąć bolesnych mikrourazów u dzieci, warto zauważyć, że niemowlęta mają bardzo delikatne główki. Bez tego malec byłby stale narażony na naciągnięcia mięśni karku, urazy głowy i kręgosłupa. W przyszłości mogło by mieć to bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia naszych maluchów, więc nasza pomoc w tym temacie jest nieodzowna. Warto zauważyć, że niemowlęta zasypiając w fotelikach samochodowych, nienaturalnie przechylają główki, poduszka antywstrząsowa z firmy Minky pomaga uniknąć nieprzychylnych konsekwencji tego typu nieprawidłowego ułożenia ciała dziecka.

Warto zakupić poduszkę antywstrząsową, ponieważ wówczas pomagamy dziecku w prawidłowym rozwoju, który dzięki niej nie będzie narażony na żadne nieprawidłowości, a my unikniemy wizyt u fizjoterapeutów, którzy również polecają tego typu produkty, ze względu na ich korzystny wpływ na zdrowie niemowląt.