Urządzenia do transportu płodów rolnych

Transport w rolnictwie stanowi bardzo ważną część produkcji. Plony po zebraniu należy przywieźć z pola, a następnie, jeżeli nie są bezpośrednio przetwarzane w gospodarstwie, odtransportować do skupu lub klientów bezpośrednich. W związku z tym istotną częścią wyposażenia posiadłości rolnej są maszyny przeznaczone do transportu ziemiopłodów na znaczne odległości.

Wykorzystanie przyczep skorupowych w rolnictwie

przyczepy skorupowe rolniczeDobrej jakości środek transportu plonów jest w gospodarstwie rolnym nieodzowny, dlatego warto inwestować w sprzęt, który będzie bezawaryjnie służył przez lata. Korzystne rozwiązanie stanowią przyczepy skorupowe rolnicze sprawdzonych producentów. Są one dostępne w różnej ładowności: od niewielkich maszyn jednoosiowych, którymi można przewozić towar o wadze do 6 ton, po duże przyczepy, służące do transportu zbóż, rzepaku, kukurydzy, roślin okopowych itp. oraz materiałów budowlanych (np. piasku, żwiru) o wadze od 14 do 18 ton. Przyczepy skorupowe powinny posiadać solidną konstrukcję, zapewniającą wytrzymałość oraz bezpieczeństwo pracy. Wiele modeli posiada dodatkowe uszczelki oraz specjalne zabezpieczenia burt, które umożliwiają transport nawet bardzo drobnych zbóż, bez konieczności stosowania dodatkowego uszczelniania. Ponadto nowoczesne przyczepy skorupowe posiadają możliwość wywrotu na trzy strony: do tyłu, na lewo i na prawo, co znacznie ułatwia rozładunek i komfort pracy.

Dobrze wyposażone gospodarstwo zapewnia dużo większe zyski oraz poprawia funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Maszyny rolnicze powinny być przystosowane do pracy w trudnych warunkach oraz dużych obciążeń. Inwestycja w przyczepy skorupowe powinna być przemyślana, ponieważ jest to kosztowny sprzęt, jednak wybór urządzenia wysokiej jakości zwróci się bardzo szybko.