Wynajem komfortowego samochodu

Posiadanie własnego samochodu jest dość kosztowne, ponieważ poza paliwem trzeba pamiętać o obowiązkowych ubezpieczeniach i przeglądach. Do tego dochodzą jeszcze ewentualne naprawy, a więc miesięczne koszty mogą być znaczące.

Kiedy klienci wynajmują samochody?

samochód najemKlientami wypożyczalni samochodowych są przeważnie osoby nieposiadające własnych samochodów, kierowcy, którym zepsuły się ich własne pojazdy, turyści lub przedsiębiorcy. Ich oferta jest na tyle szeroka, że każdy klient znajdzie model pojazdu dla siebie. Auta można wynajmować w ramach krótkoterminowego, średnioterminowego  długoterminowego wynajmu. Najkrótszy obejmuje okres od jednego do trzydziestu dni, średni dotyczy pożyczenia pojazdu na okres powyżej miesiąca, ale nie dłużej niż dwanaście miesięcy. Natomiast najem pojazdu na czas dłuższy niż trzynaście miesięcy oznacza wynajem długoterminowy, który może trwać nawet kilka lat. Jeżeli jest nam potrzebny na jakiś czas samochód najem jest najlepszym rozwiązaniem, bo płacimy tylko za czas, kiedy z niego korzystamy. W momencie podpisania umowy, klient wnosi kaucję zwrotną i opłaca obowiązkowe ubezpieczenie. Deklaruje czas korzystania z pojazdu i może wyjechać na drogę. Rozliczenie za wynajem następuje w momencie zwrotu pojazdu. Taka oferta jest bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorców, którzy czasem potrzebują mieć dodatkowe auto na delegację dla siebie czy pracownika. Do wyboru jest bardzo dużo modeli osobowych, dostawczych, busów czy vanów. Wystarczy posiadać czynne prawo jazdy.

Usługi wypożyczalni samochodowych z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ich oferta jest atrakcyjna. W razie dłuższego użytkowania pojazdu, zawsze można negocjować warunki umowy z wypożyczalnią i zyskać na tym jeszcze więcej.