Wytrzymałe i skuteczne siatki na ptaki

Ptaki towarzyszą nam od zawsze. Należą do najbardziej zróżnicowanych gromad kręgowców lądowych. W lasach, parkach, czy w ogrodach zoologicznych można podziwiać ich rozmaite ubarwienie i piękny śpiew. Nie wszystkie ptaki należą do pożądanych gości na naszym podwórku. Niektóre są szkodnikami, przed którymi trzeba się jakoś zabezpieczyć.

Cała nadzieja w siatkach na ptaki

siatka na ptakiNie ulega wątpliwości, że ptaki są niezwykle potrzebne przyrodzie. Są również naszymi sprzymierzeńcami, gdyż zjadają szkodliwe owady i robaki. Niektóre gatunki ptaków mogą się jednak stać dla nas prawdziwym utrapieniem, gdy mamy własne uprawy albo ogród. Należą do nich chociażby szpaki, kwiczoły, kosy i wiele innych gatunków. Ptaki mogą niszczyć krzewy, kwiaty i drzewa owocowe. Wówczas należy pomyśleć nad odpowiednim ich zabezpieczeniem przed niepożądanymi gośćmi. Dobrym rozwiązaniem jest specjalna siatka na ptaki. Dzięki nim mamy pewność, że nasze rośliny będą odpowiednio zabezpieczone przed ptakami, które niszczą drzewa owocowe i inne rośliny. Siatki przeciw ptakom, kretom albo siatki ochronne dla kotów dostaniemy w sklepach ze sprzętem ogrodniczym. Możemy je także zamówić za pośrednictwem internetu. Siatki są w różnych rozmiarach. Warto również zwrócić uwagę na wielkość tak zwanych “oczek”. Dobre, solidne siatki sprawią, że nie przeciśnie się przez nie żaden ptak, który zniszczy rośliny. Co ważne, osłonięte rośliny mają dostęp światła niezbędny do dalszego rozwoju.

Siatki ochronne okazują się niezbędne w przypadku, gdy w swoim ogrodzie lub sadzie hodujemy drzewa owocowe i niektóre gatunki krzewów. Warto wówczas zainwestować w solidną siatkę, która ochroni nasze rośliny przed zniszczeniem. Powinna być również wytrzymała i nie ograniczać dostępu do światła słonecznego.