Zalety kurtyn paskowych

Właściwe zabezpieczenie miejsca pracy wymaga zastosowania różnego rodzaju rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo podczas codziennej pracy. Ich zamontowanie jest konieczne aby spełnić wszystkie obowiązujące normy dotyczące stworzenia odpowiednich warunków pracy, dotyczy to przede wszystkim takich miejsc jak magazyny czy hale fabryczne, to właśnie te miejsca wymagają wydzielenia oddzielenia stref pracy w celu zapewnienia jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa.

Odpowiednie strefy pracy, czyli zastosowanie kurtyn

kurtyny paskoweAby odpowiednio zabezpieczyć miejsca pracy w naszej firmie powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich systemów zabezpieczeń, które dodatkowo wyznaczą strefy pracy. W tym celu najczęściej stosowane są kurtyny paskowe, są one wykonane z pcv dzięki czemu tworzone bariery nie ograniczają widoczności w danym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda pracująca w hali osoba bez problemu zauważy zbliżająca się maszynę czy wózek widłowy. Kolejnym atutem takich kurtyn jest fakt, iż aby je minąć nie jest konieczne zatrzymanie pojazdu a jedynie zmniejszenie prędkości z jaką się porusza. Montaż takiej kurtyny nie jest skomplikowany polega bowiem na zawieszaniu poszczególnych pasków na specjalnych listwach przymocowanych do konstrukcji danego budynku. Warto także zaznaczyć iż takie kurtyny zapewniają także ochronę przed ubytkiem ciepła. Mówiąc o cenie takiego rozwiązania to jest ona zależna od wielkości takiej kurtyny oraz jej koloru.

Jak widać takie kurtyny zapewniają nie tylko ochronę naszych pracowników lecz także zmniejszenie kosztów utrzymania firmy poprzez zmniejszenie kosztów ogrzewania poszczególnych budynków. Opisane powyżej rozwiązanie przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa w naszej firmie co przełoży się na lepsze wyniki jej działalności.