Żaroodporne rury stalowe

W wielu dziedzinach przemysłu jest potrzeba użycia, specjalnych odpornych na określone warunki materiałów stalowych. Stal to pojęcie na tyle ogólne, że nie odzwierciedla w pełni mnogości różnorodnych gatunków tego materiału. Nie każdy jednak nadaje się do wszystkiego i trzeba wiedzieć gdzie, jakiego gatunku użyć.

Zastosowanie stali 1.4828

stal 1.4828W niektórych konstrukcjach lub maszynach, gdzie występuje działanie płomieni i to w wysokiej temperaturze, nie każdy element stalowy się sprawdzi. Podstawowe gatunki stali mogą być nieodporne na wysokie temperatury, co powoduje, że w szybkim tempie będą traciły swoją wytrzymałość. W konsekwencji może to powodować zachwianie stabilności całej konstrukcji, lub nawet jakąś katastrofę. Do takich konstrukcji i maszyn powinno się używać stali żaroodpornej, takiej jak stal 1.4828, z której najczęściej wykonuje się elementy rurowe. Przewody rurowe z tej stali sprawdzają się idealnie w piecach i kotłowniach, gdyż są w pełni odporne na występujące temperatury. Ta stal nie pęka i nie rozwarstwia się nawet jeśli będzie narażona bezpośrednio na działanie płomieni ognia, pochodzących ze spalania dowolnego materiału. Można ją używać także jako płaszcz grzewczy w piecach centralnego ogrzewania, gdzie będzie pełniła rolę osłonowe przewodów lub będzie bezpośrednim przewodem odprowadzającym ciepło powstałe w wyniku spalania paliwa. Bez względu na to czy będzie to węgiel, czy też gaz.

Rury żaroodporne są bardzo wytrzymałym materiałem, można je nabyć albo w standardowych wymiarach, albo zamówić u producenta wymiary dostosowane do naszych wymagań. Trzeba jednak w takim przypadku poczekać na zwolnienie się mocy produkcyjnych, w taki sposób, aby można było przeprowadzić odpowiednie czynności związane z produkcją tych rur.